




Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€13.00–€25.00Price range: €13.00 through €25.00Vat Included




| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | VSVAW |
| Nominal Voltage | other |
| Origin | Mainland China |
| Compatible Drone Brand | Autel Robotics |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Battery Type | Li-ion |
| Max Charging Voltage | / |
| Size | about 37*8*20mm |
| Charging Temperature | / |
| Certification | CE |
| Package | No |
| Battery Capacity | 400mah |
| Drones Accessories Type | Digital Battery |
| Weight | about 10g |
| Model Number | 752035 3.7V 400mAh |
| Model 1 | 752035 3.7V 400mAh |
| Discharge plug | XH2.54 |

K***e–
Excellent delivery on time
A***z–
The product arrived, a bit late but it arrived, it arrived complete, the seller fulfilled their shipment, thank you, I recommend it.
s***e–
bien
m***i–
good
Customer–
The product is excellent
m***r–
well packed, took awhile but still arrived well before the said date of arrival, many thanks
P***l–
Good quality batteries and charger
A***k–
Ok
A***T–
Delivery with one month in advance thank you. Very good product.
R***k–
These lipo are very good. Quick zending seller oké with this charger is ideaal
A***s–
Looks good
D***r–
Looks tiny, but very functional!
a***r–
Everything is fine, gladly again 👍
j***a–
My congratulations to the store and the seller, I indicate
S***h–
Excellent product. Battery for drone and electric car. Also a convenient charger. And long-lasting holder