| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | Asus |
| Chipset | Intel H110 |
| Onboard LAN | 1x RJ45 |
| Maximum Ram Capacity | 16 GB |
| Processor compatibility | Intel Core |
| With CPU | No |
| Support Memory Type | DDR4 |
| Number of PCI | 0 |
| Storage Interface Type | SATA 3 |
| Package | Yes |
| RAID Supported | no |
| Application | Desktop |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Back I/O Ports | DVI-A |
| PCI - E standards | PCI – E 3.0 |
| Socket Type | LGA 1151 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Special Function | none |
| Usage Scenario | Office |
| Origin | Mainland China |
Asus H110M-CS Motherboard Intel H110 LGA 1151 support Core i3-6300 i5-6600 i7-6700 i3-6100 i5-6400 i5-6500 cpu Micro ATX
€90.00Original price was: €90.00.€68.00Current price is: €68.00.Vat Included
2 in stock
SKU:1005007653648309Categories:Motherboard Intel,Pc Components,Socket LGA 1151
Be the first to review “Asus H110M-CS Motherboard Intel H110 LGA 1151 support Core i3-6300 i5-6600 i7-6700 i3-6100 i5-6400 i5-6500 cpu Micro ATX”Cancel reply
Related products
Sale!
Motherboard Intel
Sale!
Rated5out of 5
(6)€31.00–€83.00Price range: €31.00 through €83.00Vat IncludedSale!
Rated5out of 5
(12)€22.00–€64.00Price range: €22.00 through €64.00Vat IncludedSale!
€58.00–€76.00Price range: €58.00 through €76.00Vat Included
Sale!
Rated4.9out of 5
(48)€53.00–€54.00Price range: €53.00 through €54.00Vat IncludedSale!
Sale!
Motherboard Intel
Rated5out of 5
(1)Sale!
Rated5out of 5
(1)€13.00–€95.00Price range: €13.00 through €95.00Vat Included





























Reviews
There are no reviews yet.