COMNEN 1pcs 0.1-1.5m Cat 7 RJ45 Short Cord Flat Ethernet Patch Cable Cord Lan STP RJ45 LAN Cable For Laptops PS 4 Router RJ 45
€13.00–€18.00Price range: €13.00 through €18.00Vat Included
SKU:1005003492953875Categories:Cat 7,Ethernet Cable
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 cm |
| Brand Name | COMNEN |
| Model Number | 10700432XXX11 |
| Origin | Mainland China |
| Cable Type | Cat7 |
| Package | Yes |
| Certification | CE |
| Shielding | Yes |
| Type | Patch Cable |
| Category | Cat7 |
| Bandwidth | 600MHz |
| Speed | 10Gigabit |
| Jacket | PVC |
| Conductor | 32AWG BC |
| Connector | RJ45 |
| OD | 7.2*2.2mm |
| Color | Black |
| Wiring | T568B |
| Length | 0.2-1.5m |
| Packing | 1pcs/PE bag |
| Working Temp | -20 to +75 degree |
| Warranty | 1 year |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
13 reviews forCOMNEN 1pcs 0.1-1.5m Cat 7 RJ45 Short Cord Flat Ethernet Patch Cable Cord Lan STP RJ45 LAN Cable For Laptops PS 4 Router RJ 45
Add a reviewCancel reply
Related products
Sale!
Rated5out of 5
(27)€11.00–€60.00Price range: €11.00 through €60.00Vat IncludedSale!
Rated5out of 5
(2)€14.00–€37.00Price range: €14.00 through €37.00Vat IncludedSale!
Rated4.94out of 5
(33)Sale!
Rated4.82out of 5
(11)€10.00–€84.00Price range: €10.00 through €84.00Vat IncludedSale!
Rated5out of 5
(30)€16.00–€22.00Price range: €16.00 through €22.00Vat IncludedSale!
Rated4.91out of 5
(34)€10.00–€189.00Price range: €10.00 through €189.00Vat IncludedSale!
€13.00–€924.00Price range: €13.00 through €924.00Vat Included
Sale!
Rated4.94out of 5
(32)€12.00–€14.00Price range: €12.00 through €14.00Vat Included































S***r–
Everything is great.
M***n–
Very fast shipping to Australia, cable seems to be good quality, tested ok on cable tester. Happy with purchase so far.
Y***k–
Great quality and compact size, love it!
S***s–
It is working fine and it is exactly what I needed as the cable head is smaller and fit perfectly on my setup
G***s–
Good product
Y***k–
Great thanks!
S***a–
Nickel
K***m–
The product is ok, there is nothing to argue about, the quality is excellent, thank you seller, thank you e-commerce platform! !!!! !
Customer–
The length varies each time I purchase.
M***.–
As described, working well
Customer–
well they work, great for the price
R***c–
Cable thinner than expected All moving parts greased. Ok
К***ч–
It looks very nice delay. Was purchased for separate connection of smart TV and media player Dune HD. But while waiting for the splitter rj45. He’s in the last photo. However, I’m sure everything will be OK. Arrived in two weeks in a combined package. Seller, thank you!