















Creality 3D Ender-3 v3 SE Printer Dual Z-axis Capable Sprinte Direct Extruder Worry-free Auto Leveling Faster Printing Speed
€301.00–€318.00Price range: €301.00 through €318.00Vat Included
SKU:1005007634460331Category:3D Printer
















| Weight | 39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 cm |
| Brand Name | Creality |
| CE Certification | Yes |
| Wireless Connectivity | None |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Bed Temp | as show |
| Slice Thickness | 0.1-0.35mm |
| Precision | ±0.1mm |
| Maximum Printing Speed | 250mm/s² |
| Voltage | 110-220V |
| Nozzle Diameter | 0.4mm |
| Diameter Temp | ≤260°C |
| Auto Leveling | Yes |
| Maximum Print Size | 220*220*250mm |
| Color Print Speed | as show |
| Consumables Diameter | 1.75 |
| Certification | CE |
| Printing Speed | 180mm/s |
| Language | English, French, Portuguese, Turkish, German, Spanish, Italian, Russi |
| Fliament | PLA,PETG,TPU(95A) |
| Slice Software | Creality Print, Cura, Repetier-Host, Simplify3D |
| Power Supply | 350W |
| Operating System | as show |
| File Format | STL, OBJ, AMF |
| Molding Technology | FDM |
| Interface Type | USB |
| Maximum Working Speed | 250mm/s² |
Be the first to review “Creality 3D Ender-3 v3 SE Printer Dual Z-axis Capable Sprinte Direct Extruder Worry-free Auto Leveling Faster Printing Speed”Cancel reply
Related products
Sale!
Rated4.86out of 5
(42)€76.00–€169.00Price range: €76.00 through €169.00Vat IncludedSale!
€206.00–€272.00Price range: €206.00 through €272.00Vat Included
Sale!
Rated4.87out of 5
(23)€136.00–€142.00Price range: €136.00 through €142.00Vat IncludedSale!
€278.00–€286.00Price range: €278.00 through €286.00Vat Included
Sale!
€380.00–€640.00Price range: €380.00 through €640.00Vat Included
Sale!
Rated5out of 5
(4)€394.00–€982.00Price range: €394.00 through €982.00Vat IncludedSale!
Rated4.97out of 5
(30)€77.00–€132.00Price range: €77.00 through €132.00Vat IncludedSale!
Rated5out of 5
(3)€248.00–€942.00Price range: €248.00 through €942.00Vat Included































Reviews
There are no reviews yet.