
















Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€82.00–€129.00Price range: €82.00 through €129.00Vat Included
















| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 cm |
| Brand Name | IMILAB |
| Origin | Mainland China |
| High Definition | 3.0 Megapixels |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Supported Operating Systems | Windows 10 |
| Lens (mm) | 4mm |
| Style | Dome Camera |
| Installation | Pendant Mount |
| Scene | Indoor and outdoor |
| Color Night Vision | YES |
| Megapixels | 3MP |
| Storage | 128G |
| Video Compression Format | H.265 |
| IR Distance(m) | 30m |
| Certification | KC |
| Color | WHITE |
| Power Mode | Mains Electricity |
| Alarm Action | Local Alarm |
| Movement Range(Tilt) | 0°-360° |
| is_customized | No |
| Model Number | IMILAB EC5 |
| Supported Mobile Systems | IOS |
| Smart home platform | Mi Home |
| AI Functions | Smart Tracking |
| IP Rating | IP66 |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| App name | mihome |
| TF Card | None |
| Digital Zoom | 8X |
| Power Supply(V) | 12V |
| Rechargeable Battery Capability | other |
| Audio Output | Two Way Audio |
| Power Consumption(W) | 12W |
| Sensor | CMOS |
| Operating Temperature | -10°-60° |
| Shell Material | Plastic |
| Power Supply | Normal |
| Viewing Angle | 100° |
| Optical Zoom | 4X |
| Movement Range(Pan) | 0°-360° |
| Rechargeable Battery | none |
| Product Name | IMILAB EC5 |
| Version | Gobal Version |
| Warranty | 1 Year |
| Lens Angle | 150 |
| Video Modes | 3MP |
| Lens Field of View | 150 degree diagonal |
| Sensor Size | 1/3" |
| Aperture | F1.6 |
| Power Input | 5V 1A |
| Weather Resistant | IP66 |
| Audio | Full Duplex 2 way Audio with noise cancellation |
| Connectivity | 802.11 b/g/n Wi-Fi connection @ 2.4GHz |
| Motion Detection | YES |
| Human Detection | YES |
| Human Tracking | YES |
| Alarm | flash & siren alarm |
| Floodlight | YES |
| Night Vision | color / black & white |
| Pan-Tilt Contral | 350pan, 100tilt |
| Working Temperature | -30℃-60℃ |
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance
Video Surveillance

I***Y–
Looks good without testing
Customer–
Excellent camera.
p***n–
very good camera
l***r–
8 nap alatt megérkezett.
Customer–
Very good products. Easy instalation.
z***z–
great
E***y–
Excellent camera works well and tested in winter too I advise
Customer–
The box arrived all crushed, interesting to put in bubble wrap.