JHD K12 Max Battery Original K12Max 3.7V 3200mAh Battery For K12 Max Drone Accessories Parts K12 Battery Wholesale











Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€21.00–€186.00Price range: €21.00 through €186.00Vat Included










| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 cm |
| Brand Name | JHD |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Origin | Mainland China |
| Compatible Drone Brand | EHANG |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Battery Type | Li-ion |
| Max Charging Voltage | 3.7V |
| Certification | CE |
| Package | Yes |
| Battery Capacity | 3200 Mah |
| Drones Accessories Type | Digital Battery |
| Model Number | JHD0000162 |
| Product name | K12 MAX Drone Battery |
| Color | Black |
| Capacity | 3.7V 3200 Mah |
| Weight | 30~35 g |
| Flying time | About to 20~25 min |

Reviews
There are no reviews yet.