
















New 1.85-inch Ultra HD Smart Watch GPS Track Bluetooth Call 710 Mah Large Battery Sports Fitness smartwatch For Huawei Xiaomi
€54.00–€68.00Price range: €54.00 through €68.00Vat Included
SKU:1005006896828611Category:Smartwatch

















| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 cm |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Category | Smart Watches |
| System | HarmonyOS |
| Function | Oxymeter |
| RAM | 128MB |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | YES |
| Language | Arabic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Stress Monitor |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| GPS | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Mechanism | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | 128MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| CPU Model | For Huawei Watch V69 Plus SmartWatch GPS Music HD AMOLED Smart Watch |
| Band Material | STAINLESS STEEL |
| Touch Screen | YES |
| Battery Detachable | No |
| Band length[mm] | 260 |
| Accessories | Wireless charger, watch strap, gift box |
| SIM Card Slot | NO |
| Wi-fi | no |
| Screen Shape | Round |
| Resolution | 360*360 HD AMOLED |
| Band width[mm] | 24 |
| App name | DaFit |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Screen Material | AMOLED |
| Display Size | 1.85 inch Full touch screen |
| Certification | KC |
| Application Age Group | ADULT |
| Style | SPORT |
| Movement Type | Electronic |
| APP Download Available | Yes |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Detachable | Yes |
| Function1 | Smart clock |
| Function2 | Business smart watch |
| Function3 | Smart wrist strap |
| Function4 | Smart clock |
| Function5 | Fitness watch |
| Function6 | Digital clock |
| Function7 | smart watch for men |
| Function8 | Sports bracelet |
| Function9 | Health monitoring |
| Function10 | Smart wrist strap |
| Function11 | Stainless steel watch |
| Function12 | Fashion smart watch |
| Function13 | Sports smart watch |
| Function14 | Fitness watch |
| Function15 | Business smart watch |
| Function16 | Make and answer calls |
| Function17 | call reminder |
| Function18 | Message reminder |
| Function19 | Fitness tracking |
| Function20 | Smart watch men |
| Function21 | Smart bracelet |
| Function22 | weather forecast |
| Function23 | smart watch for Android iOS |
| Function24 | smart watch for xiaomi |
| Function25 | Sports watch |
| Function26 | GPS watch |
| Function27 | Smart Watch Men's 2024 |
| Function28 | Outdoor sports watch |
| Function29 | Ultra Long Range Watch |
| Function31 | Stainless steel watch |
| Function32 | Outdoor Sports Smartwatch |
| Function33 | Ultra Long Standby |
| Function34 | Smart bracelet |
| Function35 | Outdoor Adventure Smartwatch |
| Function36 | Anti-Shock Smartwatch |
| Function37 | gps sports tracking |
| Function38 | smart watch for men |
| Function39 | Multiple sports modes |
| Function40 | Sports Smartwatch |
| Function41 | Low power consumption watch |
| Function42 | Health monitoring |
| Function43 | Outdoor Companion |
| Choice | yes |
8 reviews forNew 1.85-inch Ultra HD Smart Watch GPS Track Bluetooth Call 710 Mah Large Battery Sports Fitness smartwatch For Huawei Xiaomi
Add a reviewCancel reply
Related products
€23.00–€49.00Price range: €23.00 through €49.00Vat Included
Sale!
€37.00–€45.00Price range: €37.00 through €45.00Vat Included
Sale!
€37.00–€49.00Price range: €37.00 through €49.00Vat Included
Sale!
Rated5out of 5
(20)€72.00–€85.00Price range: €72.00 through €85.00Vat IncludedSale!
€54.00–€61.00Price range: €54.00 through €61.00Vat Included
Sale!
€52.00–€59.00Price range: €52.00 through €59.00Vat Included
Sale!
€42.00–€43.00Price range: €42.00 through €43.00Vat Included
Sale!
Rated4.75out of 5
(36)€35.00–€40.00Price range: €35.00 through €40.00Vat Included































C***e–
Better in person than in photos… Be careful, it’s a bit big.
D***r–
The watch is amazing. It’s already been 16 days without charging the battery. it’s spectacular. The black bracelet does the job. Silicone is also okay. The menu is very easy to use. super made. I recommend it wholeheartedly, I approached the purchase very skeptically.
Customer–
Excellent product
K***k–
Ok
J***o–
I recommend it very nice
M***s–
The watch is amazing, large size, looks luxurious, big battery
Customer–
Looks nice and so big as i wanted
Customer–
A real men’s smartwatch. Large but pleasant. A big advantage is that it has a long battery life.