











QERE E60 Wireless Bluetooth Headphones HD Microphone,HIFI Earphones,13mm Driver,Display screen+touch control,6 Mics, ANC Call
€140.00Original price was: €140.00.€56.00Current price is: €56.00.Vat Included
SKU:1005006692335875Category:Wireless Earphones












| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | QERE |
| Qere Model | E60 |
| Style | In-ear |
| Vocalism Principle | Hybrid technology |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Material | Plastic |
| Control Button | No |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | RoHS |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Wireless Type | bluetooth |
| Package List | USB Type-C Adapter |
| Driver Diameter | 13 |
| Resistance | 32 |
| Sensitivity | 90 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 140 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery life up to[hours] | 28 |
| Charging Method | Charging case |
| Support APP | No |
| Function | For Study |
| Battery Capacity[mAh] | 350 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
5 reviews forQERE E60 Wireless Bluetooth Headphones HD Microphone,HIFI Earphones,13mm Driver,Display screen+touch control,6 Mics, ANC Call
Add a reviewCancel reply
Related products
Sale!
Wireless Earphones
Rated4.94out of 5
(31)Wireless Earphones
Rated4.95out of 5
(21)€41.00Vat IncludedSale!
Wireless Earphones
Rated4.94out of 5
(31)Sale!
Wireless Earphones
Rated4.96out of 5
(28)Sale!
Wireless Earphones
Rated4.85out of 5
(34)€27.00–€28.00Price range: €27.00 through €28.00Vat IncludedSale!
Wireless Earphones
Rated4.73out of 5
(30)Sale!
Wireless Earphones
Rated4.76out of 5
(34)Sale!
Wireless Earphones
Rated4.97out of 5
(39)€54.00–€147.00Price range: €54.00 through €147.00Vat Included































Customer–
Execelent profuct, amazing noise and all loved it
ר***י–
Very good
Customer–
Excellent, works very well, sounds perfect.
V***o–
Excellent sound and quality, shipping and product. Second time I buy them.
A***o–
I have been using it for a week now. Top Quality!