Samsung Galaxy A12 A13 A14 A23 F42 M14 Fast Charger 15W USB C PD Wall Power Adapter For Galaxy M32 A32 M13 S10 S9 Plus
Item Features:
–PD 15w Fast Charger
–3A Cable
–Cable length: 1m
–EU Plug














Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€12.00–€14.00Price range: €12.00 through €14.00Vat Included













| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 cm |
| Cable | USB C to USB C Cable (1M) |
| Plug | EU Plug |
| Brand Name | SAMSUNG |
| Model Number | PD 15W charger |
| Quality Certification | weee |
| GaN | no |
| Intelligent Charge | Yes |
| Power Source | USB |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Max. Output Power | 15W |
| Applied Fast Charge Protocols | USB PD |
| Origin | VN(Origin) |
| Certification | CCC |
| Output Interface | 1 C Port |
| Type | Quick charger |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Phone Cases & Bags
Phone Cases & Bags
Phone Cases & Bags
Mobile Phone Accessories
Phone Cases & Bags
Phone Cases & Bags
Phone Cases & Bags
Phone Cases & Bags

I***l–
Equal fast charger
J***o–
The item is perfect. Well protected for transportation. It arrived late and I was expecting it because this usually happens to me with Correos. With the rest of the logistics, it is difficult for this to happen.
P***h–
In the area well
Customer–
Very good product. Is doing very well. It came to the end. The product comes very well packaged. Very compliant
Customer–
Actually charges my phone really fast.
Customer–
The parcel arrived ahead of time. Well packed. As described. Let’s see how long it will work.
C***o–
All right. Looks original
Customer–
Fast delivery by Mistexpress. My Samsung M32 charges quickly. The plug gets hot. The T-C cord is on both sides, also on the plug. Bought with discounts for 200 hryvnias.
Customer–
Quickly loads.
A***s–
Very good product, arrived quickly and the seller is reliable!
c***z–
Super good, nothing to envy a store-bought product, excellent fast charging
R***S–
Conforms to the description, very fast delivery, excellent communication.
Customer–
Super fast charging excellent
n***r–
Charge quickly, an hour with a penny
C***n–
Goes great super fast
M***T–
Very good fast charging
J***s–
It works perfectly.
N***n–
The product arrived within 14 days from the date of order. Thank you. I give it 5 stars.
v***v–
good
F***E–
Perfect ok👌
3***r–
Perfect as described
Customer–
The charger is smaller than my Samsung one, but the truth is that it charges just as well, I’m happy.
Customer–
Very satisfied. Fast charger.
I***z–
I wanted a charger for a SmartWatch (Galalaxy Watch 6) that would not have much power so as not to overload the device. It seems that it works well although compared to an official 15w it seems that the letters have some errors
M***c–
Looooks like originals. For now i am sattifird
M***H–
Fast delivery and product matches the description.
Customer–
The package arrived very quickly. Well-packaged. Everything works perfectly.
S***s–
Perfect! Ultra-fast charge mode also works.
Customer–
Excellent, I haven’t tried it yet.
L***O–
Perfect. Very fast delivery. Thank you very much!
I***i–
Excellent