TERRAMASTER D6-320 External Hard Drive Enclosure – USB 3.2 Gen2 10Gbps Type-C HDD Storage Hot Swappable Plug and Play (Diskless)
€521.00Original price was: €521.00.€443.00Current price is: €443.00.Vat Included
SKU:1005005363001232Category:Nas
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 cm |
| Brand Name | TERRAMASTER |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Case Material | aluminum |
| Supporting Hard Drive Capacity | 22TB |
| External Interface | USB |
| Internal Interface | SATA |
| Model Number | D6-320 |
| Package | Yes |
| Size | 1.8" |
6 reviews forTERRAMASTER D6-320 External Hard Drive Enclosure – USB 3.2 Gen2 10Gbps Type-C HDD Storage Hot Swappable Plug and Play (Diskless)
Add a reviewCancel reply
Related products
€268.00–€300.00Price range: €268.00 through €300.00Vat Included
Sale!
Rated4.93out of 5
(14)Sale!
Rated5out of 5
(7)€1,102.00–€1,162.00Price range: €1,102.00 through €1,162.00Vat IncludedSale!
€1,215.00–€1,326.00Price range: €1,215.00 through €1,326.00Vat Included
Sale!
Rated5out of 5
(9)Sale!
Rated5out of 5
(7)€255.00–€268.00Price range: €255.00 through €268.00Vat IncludedRated5out of 5
(1)€1,098.00–€1,161.00Price range: €1,098.00 through €1,161.00Vat Included































M***i–
Fast delivery. Looks worse than the orico 5bay that i had before it, but works without any problems. Could be cheaper – it’s just a hdd enclosure with a usb port. I recommend this one.
M***I–
Great das and excellent communication with the terramaster official store.
J***r–
Enclosure works perfectly, fan is quiet enough and the drives actually turn off when not in use or while the pc is powered off. I had originally ordered a hdd enclosure from a competitor and the drives would not stop spinning while the pc was powered off, the other manufacturer’s one also made such a ruckus. I’m very happy with this enclosure and if i ever needed another das i would look at this product again.
M***I–
Second purchase and still as satisfied: tracking, contact, and materials.
Б***ч–
The purchase fully met my expectations. Excellent packaging and product quality. Everything necessary is included and even more. Good communication with the seller. Fast delivery. Thank you!
Customer–
Excellent item