UGOURD PD240W Ultra Fast Charge Cable Type Usb C 100W type c Charger Cable for iphone 15 xiaomi MacBook Pro With E-Marker chip
€10.00–€14.00Price range: €10.00 through €14.00Vat Included
SKU:1005006230047962Categories:Mobile Phone Accessories,Mobile Phone Cables,Smartphones
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 cm |
| Brand Name | UGOURD |
| Maximum Current | 5A |
| Connector A | TYPE-C |
| Connector B | TYPE-C |
| Origin | Mainland China |
| Has Retail Package | Yes |
| Certification | RoHS |
| Features | Fast Charge Cable |
| Product name | Ultra fast charging Cable |
| Type | USB2.0 |
| Model 1 | PD240W/5A/48V |
| Model 2 | PD100W/5A/20V |
| Function | Built in E-Marker chip, intelligent fast charging |
| Transmission speed | 480Mbps |
| Material | Aluminum alloy shell+PVC+cotton thread weaving |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
32 reviews forUGOURD PD240W Ultra Fast Charge Cable Type Usb C 100W type c Charger Cable for iphone 15 xiaomi MacBook Pro With E-Marker chip
Add a reviewCancel reply
Related products
Phone Cases & Bags
Rated4.91out of 5
(43)€14.00Vat IncludedPhone Cases & Bags
Rated4.88out of 5
(42)€14.00Vat IncludedPhone Cases & Bags
Rated4.63out of 5
(8)€14.00Vat IncludedPhone Cases & Bags
Rated4.86out of 5
(36)€14.00Vat IncludedPhone Cases & Bags
Rated5out of 5
(9)€14.00Vat IncludedPhone Cases & Bags
Rated5out of 5
(17)€14.00Vat IncludedSale!
Mobile Phone Accessories
Rated4.98out of 5
(46)€12.00–€14.00Price range: €12.00 through €14.00Vat IncludedSale!
Phone Cases & Bags
Rated4.81out of 5
(21)€10.00–€14.00Price range: €10.00 through €14.00Vat Included
































































Customer–
It arrived in the estimated time, in good condition, the cable is of good quality and works correctly. And the length is correct, I am very satisfied with the product.
Customer–
Works well. Would buy again.
R***r–
Fast shipping
f***r–
Excellent
K***n–
Definitely great quality and work excellent.
r***r–
Great quality, fast delivery.
9***r–
Exactly as described, charges very fast too! Would buy again.
N***y–
this is a great purchase
Customer–
Works well
Customer–
Product is exactly as describe. Outstanding customer service and fast shipping
L***n–
Product is sold as advertised. Seller took care of shipping well. Will definitely do business with seller again
Customer–
Good
i***f–
Too long cables, fast charging
H***y–
very good and pront delivery. thanks so much.
9***r–
Charger works great! Super fast. Always good to have extra
i***r–
Thanks
j***d–
Great product fast charges it actually has the digital readout on one end of the cable of your current charge current
D***y–
wvnyxvbbrd
Customer–
Good cord. It is red and seems to charge well. I may not have the right equipment, but i do not notice any kind of fast charging.
g***i–
50 days for delivery is a complete disaster.
J***d–
Great price and would definitely buy from again. fast charges just like my originally Samsung charger for for S23+ phone
U***r–
Good buy, works great
J***m–
Items arrived in good time and is exactly what i ordered. Good shopping experience.
N***y–
The came today much earlier than I expected
N***n–
Received in a few weeks in Dnipropetrovsk, the cable is solid, there are Volt numbers.
Customer–
This ultra fast charging cable is perfect to use for my new iphone. The two pack is a great choice to be able to keep a charging cable in two separate locations.
I***k–
Order for children to Kiev for 13 days. The cable is in fact, it’s a pity that the charging did not work out, if you can use the Bulo to change the Watts of the cable.
g***y–
Feels just like the anker one. Paid way more for that to as well. Definitely worth the buy. Very high quality.
Customer–
Love the charger thanks
m***r–
Very good cable. Fast charging. So far I have charged at 140 watts
Customer–
Good length, my fault i didn’t read to find out it was c to c. so i ordered a new block so i can use the chord appropriately
Customer–
These cables are sturdy and a nice long length. I have not tested yet whether they will do the fast charge.