V5 4K Virtual Reality VR Glasses IMAX 3D Video Google Cardboard Box VR Headset Helmet for Max 6.7″ Phone,Support Game Controller
€21.00–€37.00Price range: €21.00 through €37.00Vat Included
SKU:1005005464309379Category:Vr Headset
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Item Type | 3D Glasses/VR Glasses |
| Rocker Features | Multi-function wireless rocker,Remote control,Joystick,Mouse |
| Bluetooth-Compatible Game Controller | for IOS Android Smartphone |
| Wireless Remote | For Android Tablet PC Smartphone |
| Compatible Phone Screen size | 4.5-6.7 inch smartphone |
| Wide-Usage | For iPhone IOS and Android |
| Product Size | 168*91*85 mm |
| Viewing effect | Equivalent to 3m, watching 470 inch screen |
| VR Glasses Model | V5 |
| Brand Name | VRPARK |
| Display Number | Single |
| Model Number | VRPARK V5 |
| Package | Yes |
| Camera | No |
| Compatible Device | smartphones |
| Viewing Experience | Immersive |
| Gesture Recognition | No |
| Bundle | Bundle 4 |
| Real-time Map Construction | No |
| Origin | Mainland China |
| Controllers | Yes |
| Certification | RoHS |
| Base Stations | No |
| Type | Binocular |
| 3D Glasses Type | VIRTUAL REALITY |
| Set Type | Controllers Sets |
| Ports | V5 VR Glasses |
| Wireless network Type | VRPARK V5 VR Glasses |
| Sensor Type | none |
| FOV | 90-120 degree |
| All-in-one Virtual Reality Glasses | No |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
12 reviews forV5 4K Virtual Reality VR Glasses IMAX 3D Video Google Cardboard Box VR Headset Helmet for Max 6.7″ Phone,Support Game Controller
Add a reviewCancel reply
Related products
Rated4.75out of 5
(4)€54.00–€83.00Price range: €54.00 through €83.00Vat IncludedSale!
Rated4.88out of 5
(24)€25.00–€63.00Price range: €25.00 through €63.00Vat IncludedSale!
Sale!
Rated4.81out of 5
(37)€44.00–€84.00Price range: €44.00 through €84.00Vat IncludedRated4.75out of 5
(4)€19.00–€77.00Price range: €19.00 through €77.00Vat IncludedRated5out of 5
(1)€54.00–€80.00Price range: €54.00 through €80.00Vat IncludedSale!
Rated5out of 5
(6)€65.00–€84.00Price range: €65.00 through €84.00Vat IncludedSale!
Rated4.83out of 5
(23)€19.00–€60.00Price range: €19.00 through €60.00Vat Included































M***n–
I arrived safely and quickly. I can’t say yet whether it’s any good. But makes a pretty good impression
6***r–
This is really nice i like the 3d way that they put in when you put your phone inside
m***r–
10/10 amazing product the controller
d***r–
Tsyna chudova. That’s the nose of the ball of evil with the feather of the corystuvanni and the nose
F***n–
So, this technically does what it is supposed to do, but if you have a larger phone, you’ll lose some of the screen. Which means you lose menus sometimes. Overall, I’m disappointed (mostly because it is uncomfortable to wear for more than a short period of time), but I can’t complain too much when it was only $12.
Customer–
Good product, fast shipping.
E***a–
good product
G***l–
Shuullalaallk Ashalalalalal Ashalalalalal Ashalalalalal Ajalalalala Adalalalad Abalalalala Alalalaal
М***к–
Shvidko came, everyone did not try. Uncle
M***a–
Good
K***n–
Arrived in excellent condition, very good product
T***o–
Everything OK.