




















Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€11.00–€58.00Price range: €11.00 through €58.00Vat Included




















| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 cm |
| Product Name | Vention Cat7 Ethernet Cable |
| Conductor | Oxygen Free Copper |
| Length | 0.5m 1m 1.5m 2m 3m 5m 8m 10m 15m 20m |
| Feature 1 | ethernet cable |
| Feature 2 | patch cable |
| Feature 3 | network cable |
| Feature 4 | rj45 cat7 |
| Feature 5 | lan cable |
| Feature 6 | Cat 7 Ethernet Cable |
| Feature 7 | cat7 cable |
| Feature 8 | Round lan cable |
| Feature 9 | Flat lan cable |
| Brand Name | Vention |
| Cable Type | Cat7 |
| Model Number | ICA ICD |
| Package | Yes |
| Shielding | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Certification | RoHS |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |

N***t–
Very good cable I recommend more, for those who used a 100 MB cable this is much better. Without crash on website or video, the only problem is the waiter’s taxiers😅
Z***i–
nice
Y***a–
I have bought them before and they are of excellent quality, I recommend them for high speed internet connections, super fast shipping
M***e–
perfect, I can only recommend 😃
c***r–
GREAT items and FAST ship- very, very satisfied ! THANKS !!!!
Customer–
«::: P :::» «::: E :::» «::: R :::» «::: F :::» «:::