- Item Type: Camera
- Material: ABS
- Power Supply: DC 12V2A
- Colour: White
- Viewing Angle: 85°
- Power Consumption: 8W
- TF Card: 64G TF Card
Package Includes:
- 1 x Pc




Signup for our newsletter to get notified about sales and new products. Add any text here or remove it.
€43.00–€124.00Price range: €43.00 through €124.00Vat Included
Package Includes:



| Brand Name | ANBIUX |
|---|---|
| Type | IP Camera |
| Supported Operating Systems | Windows 10 |
| High Definition | 1080P(Full-HD) |
| Lens (mm) | 3.6mm |
| Connectivity | IP/Network Wireless |
| Installation | Side |
| Wall Bracket | Side |
| Power Consumption(W) | Max 8W |
| Color | White |
| Minimum Illumination(Lux) | 0.01 Lux |
| Sensor | CMOS |
| Megapixels | 2MP |
| Sensor Brand | Sony |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| Storage | 128G |
| Alarm Action | Local Alarm |
| Video Compression Format | H.265 |
| Power Supply | Normal |
| TF Card | 64G TF Card |
| IR Distance(m) | 10-30M |
| is_customized | Yes |
| Power Supply(V) | DC 12V2A |
| Model Number | Ai08 |
| Viewing Angle | 85° |
| Technology | Pan Tilt Zoom |
| Dimensions (L x W x D)(mm) | As photo shows |
| Supported Mobile Systems | ios |
| Network Interface | RJ-45 10/100Mb Ethernet Slot |
| Audio Output | 1CH BNC |
| 1080P Mini PTZ Camera | Color Night Vision Mini Wifi Camera |
| Night light pattern | 4 lights infrared / 4 lights warm light |
| Night vision | Auto switch to day night mode up to 5-25M |
| Night mode | Color Night Visioin/ IR Infrared Night Mode |
| Alarm Function | Ai Human Detection |
| DIY alarm mode | 3 Seconds custom voice |
| ONVIF | Support, work with NVR |
| Connection Modes | AP Mode / Wifi / Wired Connection |
| Humanoid detection | Cordon or Alert area |
| Cloud storage | Free 30-day cloud storage |
| Camera Shell | ABS(Waterproof/Weatherproof ) |
| Working Temperature | -35° ~ 55° |
| App | iCsee |
| Style | Mini Wireless IP Camera |
| P2P Remote Access | Support / Multi-User View |
| Smart Playback | Select time to play |
| Power Adapter | DC12V2A (Included) |
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories
Tech Accessories

t***n–
Thank you very much for your customer service very well
p***r–
A very excellent camera for its price. It takes excellent pictures at night. There is a convenient application where you can enable notifications—when there is movement, you immediately receive a notification on your phone. The camera connects to Wi-Fi, operates on 220V, allows you to observe a person online, and even communicate through the built-in feature. speaker if someone is near your house. Overall, for this price, it’s the best option I’ve encountered.
S***g–
Seller was responsive to my queries posed, and the shipping time was reasonable. Recommended.
H***e–
Good resolution, easy configuration and excellent fast delivery.
Customer–
Great. This is the 3rd one I’ve ordered and I will continue ordering.
R***s–
👍.
0***r–
The camera is great! We are waiting for it to be on sale again
Y***o–
I bought 2 but for another account I bought 8 are super good
A***n–
Thanks!
e***z–
The cameras all good as usual. Held in customs for more than 15 days but released without tax charges.
j***l–
Received, good quality!
d***d–
Well made camera!
Customer–
Wifi / network camera. Memory card to save movies/images, software provided. I have ordered several and the lifespan is 2 to 3 years. Really very good for the price.
Customer–
The order arrived very quickly, very satisfied with the seller.
e***z–
Nothing to say against the cameras, they are excellent. I have bought more than 90… 🙄 They should give me a discount by now 🤣👍🏼
e***z–
At last, after almost a month in customs they release my order😑Obvious that collecting taxes😓😤, Of the cameras, how always everything perfect. Easy to configure and use, good image quality.
G***e–
Camera n7 that I buy and all good, with the new software update added tracking. I’ll buy again.
J***o–
Everything perfect, I have already bought several and without problems
e***z–
Excellent quality, considering the price. I will continue buying.
Customer–
The order to Mosul has a customs fee of 20 riyals, and this is the first time this has happened to me because I have ordered the same product many times and have not encountered this issue before.
e***z–
Excellent, many cameras purchased without any issues.
e***z–
The cameras, as always excellent quality. The app had an update a few days ago and it doesn’t allow moving the camera by swiping on the screen; you have to do it with the joystick when in portrait mode.
e***z–
Excellent, now it is white complete but the same quality.
Б***ч–
For that kind of money, the goods are fire! Adjusts quickly without problems, app install via barcode.
R***a–
Excellent Product, shipping, surprisingly fast to chili.
e***z–
Excellent, just need to test. But with more than 80 cameras purchased, it’s more than enough. I recommend.
e***z–
Excellent camera quality.
H***h–
I’ve been buying a lot of these cameras. Really easy to install and use.
F***j–
5 and camera still as good as ever.
H***h–
Not the first purchase. Camera works amazing. The app is really good for free app. It’s recommended to always have and sd.
Customer–
The product arrived as described. I can’t say how it works because I didn’t buy it for myself…
G***k–
She came in a very fast time. At a very favorable price, this is already my second purchase of this camera. The picture quality is very good, it works without interference.
n***i–
Always satisfied with these cameras, this is the 3rd one installed. Top notch!